MASÁŽE
Masáže jsou řazeny mezi nejstarší druhy rehabilitací již z dávných dob. Nejenže pozitivně ovlivňují celkové psychické rozpoložení, zmírňují stres, zlepšují krevní oběh, ale také pomocí vytvářeného tlaku na svaly a měkké tkáně umožňují léčit a mírnit důsledky zranění, bolest a svalové napětí. Masáže tedy příznivě působí na činnost pohybového, oběhového, lymfatického a nervového systému.
Terapeutická masáž
Pomocí léčebné terapeutické masáže se zaměřujeme na uvolnění zjištěných spasmů v lidském těle, na léčbu poruch pohybového systému, které vznikají nejčastěji jako následek nedostatku pohybu, špatného držení těla, sedavého zaměstnání, úrazu, přetížení a také psychosomatických potíží.
Jedná se tedy o cílenou anatomickou masáž, která uvolňuje přetížené svaly pohybovými stereotypy stažené drážděním kořenových nervů nebo úrazem.
Terapeutická masáž proti běžným masážím pracuje se třemi svalovými vrstvami a cíleně uvolňuje veškeré šlachy i svalové skupiny ovlivňující funkci daných kloubů. Zohledňuje se stav svalů, kloubů, cévního a lymfatického systému, stav vnitřních orgánů, jakékoli jiné zdravotní obtíže jedince, prodělané úrazy, operace a psychický stav klienta.
Terapeutická masáž probíhá individuálně a je vždy přizpůsobena specifickým bolestem a problémům, protože každý klient je unikátní.
Účinky terapeutické masáže:
dodává energii a posiluje organismus
uvolňuje stres a emoce
obnovuje psychické a fyzické síly
odstraňuje stresem vyvolané bolesti hlavy, deprese, nespavost
zlepšuje pracovní a sportovní výkonnost
odstraňuje ztuhlosti, namožené svaly a jejich napětí
pozitivní působení na klouby - onemocnění kloubů (ne však záněty), omezený pohyb v kloubech, pomáhá při onemocnění páteře
detoxikace - povzbuzuje krevní oběh a činnost lymfatického systému
přispívá ke zlepšení celkového vzhledu - osvěžuje a vyživuje pokožku
podporuje odbourávání tuků a odumřelých buněk pokožky
Sportovní masáž
Sportovní masáž je složena ze souboru vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické, tak z psychické stránky na podání perfektního sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho zotavení.
Sportovní masáže jsou vhodné pro každého, kdo se potřebuje uvolnit, relaxovat, vypnout z každodenního stresu. Doporučujeme je zejména v případě dlouhodobého duševního a fyzického vypětí, stavů spojených s vyčerpáním a svalovou únavou, rekonvalescencí, onemocnění pohybového aparátu a poúrazových stavů.
Hlavním účinkem je podpora metabolismu, trofiky a oběhu masírované oblasti, podpora imunitního systému, obnovení fyzické i duševní pohody.
Kontraindikace: horečnatá onemocnění, nachlazení, kožní defekty v místě aplikace
Manuální lymfatická masáž
Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž- ovlivnění mízního systému je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Lymfodrenáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.
Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvětšuje zátěž našeho mízního systému, která se projevuje únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků, nebo dokonce zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin.
Osoby se zatížením končetin - jako jsou prodavačky, chirurgové, letušky apod., ale i sportovci - zvýšeně zatěžují mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže. Ta je vhodná i tehdy, když únava nohou, například po rušném dni, Vás doslova nutí položit si nohy co nejvýše.
Nelze opomenout i kosmetický účinek, především v boji proti celulitidě, která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy.
Kontraindikace:
při bakteriálním či virovém onemocnění
při akutním zánětlivém onemocnění žilním i kožním
při nejasných břišních obtížích
při otocích způsobených onemocněním ledvin a jater
v prvním trimestru těhotenství
Masáže lávovými kameny
Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží.
Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus, křeče, stres, nespavost, na bolesti hlavy… Masáž s kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.
Lávové kameny přiložené na tělo navozují kondici hlubokého uvolnění celého organismu. Podpoří a stimulují krevní oběh a tím obnoví energii těla, zrychlují metabolismus.
K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo a zároveň uvolňují aniony některých kovů, přispívající k regeneraci tkání.
Lávové kameny mají mimořádnou energetickou vibraci a této vlastnosti se využívá k uvolnění blokád důležitých bodů na meridiánech (energetických drahách) a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu se mohou použít aromatické oleje, které umocní pocit naprosté relaxace a uvolnění.
Vhodné pro každého, kdo se potřebuje uvolnit, relaxovat, vypnout z každodenního stresu. Zejména vhodné u dlouhodobého fyzického a duševního vypětí.
Kontraindikace: horečnatá onemocnění, kožní defekty v místě aplikace
Relaxační masáž
Relaxační masáž je ideální společník při útěku ze všedního dne.
Každý pohyb dlaní, prsty nebo lokty působí coby balzám pro tělo i duši. Stres a spěch z Vás postupně odplouvají...nepříjemné blokády se uvolňují...a postupně se tak můžete cítit lépe a lépe.
Při masáži se dostavuje jakýsi stav „bez tíže“ a právě to je známka uvolnění a pročištění.
Relaxační masáže jsou zvláště důležité v dnešním uspěchaném světě, kdy je stres považován za hlavní příčinu mnoha fyzických a psychických potíží. Techniky relaxační masáže mohou pomoci od bolesti, napětí, ztuhlých a bolavých svalů, pomáhají podpořit krevní oběh, lymfatický systém a vyloučit toxické látky z organismu.
Relaxační masáž přináší uvolnění a uklidnění při nadměrném duševním a fyzickém vypětí, odstraňuje stres. Blahodárně působí na celkovou kondici organismu, regeneruje pokožku a uvolňuje svaly, přivolává spánek, navozuje příjemnou náladu.
Kontraindikace: horečnatá onemocnění, nachlazení, kožní defekty v místě aplikace
Těhotenská masáž
Masáž těhotných je úžasnou technikou pro nastávající maminky jak ulevit od bolesti, navodit pocit úlevy a pohody. Při těhotenství dochází k veliké zátěži určitých partií a úkolem maséra je utlumit vzniklé bolesti.
Po těhotenské masáži se budete cítit výborně fyzicky i psychicky. A právě to má vliv i na prenatální vývoj Vašeho očekávaného potomka.
Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu a Vaše miminko ji vnímá jako velmi příjemný podnět. Těhotenská masáž uvolňuje bolesti zad, šíje, pocity těžkých nohou, otoky nohou, prohýbání se v bedrech a celkově harmonizuje psychiku a pohodu těhotné ženy.
Masáž zad provádíme v pozici vleže na boku na masážním lůžku. Při této poloze se dá dobře masírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu a hrudní páteř. V leže na zádech s vypodloženými koleny masírujeme bříško, hrudník, ruce i šíji.
Masáž pro těhotné ulevuje bolestem zad a hlavy, pomáhá proti otokům končetin, nevolnostem a dalším těhotenským obtížím. Zabraňuje popraskání pokožky a vzniku jizev na stehnech (tzv. strie), břiše a prsech. Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění, v těhotenství je tato masáž skutečným balzámem.
Dobře víme, že klasické masáže se zejména v prvním trimestru nedoporučují, protože dochází k prokrvení až překrvení organismu, a to by v nejhorším případě mohlo vést ke krvácení. Od 4. měsíce si naopak, při dodržení určitých zásad a hlavně s profesionálním terapeutem rozhodně, můžete zajít zrelaxovat, uvolnit přetěžovaná záda, uvolnit zatížené nohy, odstranit otoky, zjemnit a zpružnit pokožku a zkrátka se příjemně uvolnit.
Těhotnou ženu lze odborně masírovat doslova do porodu, i při předporodních bolestech a stazích.
Indická antistresová masáž hlavy a šíje
Tradiční indická masáž hlavy se praktikuje v Indii jako součást ájurvédského učení a je známá více než tisíc let. Ve své domovské zemi je součástí každodenního života.
Indická masáž hlavy je jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží. Odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus.
Účinek: uvolnění napětí v klíčových oblastech, úleva od bolesti, odblokování životní energie, znovuobnovení kloubní pohyblivosti krku a ramen, zmírnění očního napětí, pomoc při bolestech hlavy a migrény, povzbuzení krevního oběhu, zlepšení cirkulace krve ve ztuhlých svalech, podpora činnosti nervového systému, stimulace oběhového a lymfatického systému, zlepšení funkce imunitního systému, povolení svalstva vlasové pokožky hlavy, povzbuzení růstu vlasů, zlepšení jejich kvality, odstranění poruch spánku a nespavosti, zlepšení koncentrace ...
Indická masáž má vliv nejen na fyzickou, ale současně i na mentální úroveň. Pomáhá zvládat psychickou únavu, podrážděnost, odstraňuje emocionální stres a napětí, zbavuje úzkosti, deprese.
Kontraindikace: infekční onemocnění, horečka, místní infekce nebo zánět, při poranění nebo těsně po operaci, nehodě nebo úrazu, nádorové onemocnění, epilepsie, lupénka
Havajská masáž Lomi Lomi
Havajská masáž „LOMI LOMI“ je terapie už odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech. Základy této terapie spočívají na použití speciálních havajských technik, které svou rytmikou, mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.
Speciální exotická aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody. Při masáži je kromě prstů a dlaní používáno i předloktí maséra. Dochází k harmonizaci těla a duše.
Pomáhá při:
odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí
stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
podpora imunitního systému
pomáhá detoxikaci organismu
relaxuje a harmonizuje tělo i ducha